skip to Main Content
0212 275 87 88 info@mbi.com.tr

Sıkça Sorulan Sorular

Ürün ve hizmetlerimiz ile ilgili merak ettiklerinizi aşağıda derledik.

null

Müşterilerimiz istemedikleri sürece bakım destek anlaşması imzalamak zorunda değillerdir. Ancak bakım anlaşması versiyon güncellemeleri, email ve telefonla yakın destek gibi hizmetleri daha uygun fiyata alınmasını sağlamaktadır. Model ERP canlı kullanıma geçtikten sonra bakım anlaşması ile yola devam etmenin daha anlamlı olacağını hatırlatmak isteriz.

Model ERP, kullanıcı bazında lisanslanmaktadır. Kullanıcı sayısı belirlenmesinde Model ERP’yi aynı anda kullanan eş zamanlı (concurrent) kullanıcı sayısı dikkate alınmaktadır.

Canlı kullanıma geçildikten sonra Model ile müşteri arasında bir bakım – destek sözleşmesi imzalanır. Bakım destek sözleşmesi kapsamında programın yeni versiyonları ücretsiz olarak verilir, görüşme garantisi verilir, sınırsız sayıda email ve telefon desteği alınabilir. Ayrıca hem mevcut durumunuzu değerlendirmek hem de Model’in yeniliklerinden haberdar etmek amacıyla düzenli ziyaretler yapılır.

Model ERP, tamamen bileşen bazlı geliştirilmiştir. Bu nedenle modül bazında tek tek satın alınabilir.

ERP satın almak bir yazılım satın almaktan çok öte bir şeydir. Bir işletmenin sinir sistemini kurma projesi olarak ele alınmalıdır. Bu nedenle de Model, ERP projelerini “Kurumsal Disiplin Kazandırır” sloganı ile ele almaktadır. Böylesine kritik projelerin standart bir fiyat listesi olamayacağını iddia ediyoruz. Nasıl her bir kurumun “kurumsallaşma” süreci o kuruma özelse “kurumsal disiplin aracı” olarak düşünülmesi gereken ERP yazılımlarının uyarlanmaları da o kuruma özel olmalıdır. Bu nedenle de proje yaklaşımı çerçevesinde kurumunuz incelenerek proje fiyatı şeklinde teklif sunulmaktadır. Ama yine de paket program anlayışı ile teklif almak isteyen müşteri adaylarına da teklif verilebilmektedir.

Model, 1992 yılından günümüze kadar sürekli büyüyerek Türk yazılım sektöründe önemli bir yer edinmiştir. Köklü iş süreçlerine sahip sürekli kendisini yenileyen AR-GE firması hüviyeti değişen koşullara ayak uydurmasını olanaklı kılmıştır. Diğer taraftan müşterilerimiz için “sigorta” niteliği taşıyan açık kaynak kod mimarisi Model’e bağımlılığını neredeyse olabilecek en alt seviyeye indiren bir teknolojik değerdir. Müşterilerimiz dilerlerse Model’le bakım anlaşması yapmadan bile hayatlarına devam edebilirler.

Model ERP, sektör bağımsız olarak tasarlanmış, müşterilerinin ihtiyaçlarına özel uyarlanabilen tam entegre, yenilikçi ve ölçeklenebilir hazır bir ERP çözümüdür. Model ERP tamamen Türkiye’de geliştirilmiştir. Destek, uyarlama ve yazılım geliştirme hizmetleri Türkiye’den verilmektedir.

Model ERP, yine Model tarafından geliştirilmiş ve Tübitak’ın AR-GE projesi kapsamında desteklediği Anadil Yazılım Geliştirme Platformu© ile geliştirilmiştir.

Model, önclelikle yasal mevzuat değişikliklerini gözeterek müşterilerinin yasal sorumluluklarını zamanında ve tam olarak yerine getirebilmelerini gözetir. Bunun dışında müşteri beklentileri ve isteklerini içerecek “ana” versiyon değişiklikleri 2 yıllık olarak yayınlanır. Daha küçük ölçekli versiyonlar ise yılda bir kez yayınlanır. Bunun yanısıra Anadil© bileşen mimarisinin vermiş olduğu benzersiz teknolojik kolaylık sayesinde gerektiğinde müşteriye özel değişikliklerin yapılarak hızlı bir çevrim içerisinde güncellemeler de yapılabilmektedir. Ölümcül seviyede karşılaşılan hatalar mümkünse aynı gün içerisinde giderilerek müşterilerimize yansıtılmaktadır.

Evet. Model ERP, geliştirildiği Anadil Yazılım Geliştirme Platformu© sayesinde tüm kaynak kodları açık olarak satılmaktadır. Dileyen müşterilerimiz kendi yazılım ekipleri ile Model ERP yazılımı kadar komplike bir yazılımı kendileri de geliştirebilirler.

Model ERP, 3.parti yazılımlarla her türlü yöntemle (XML, web service, doğrudan veri tabanı tablo veya prosedürleri, text dosya vb gibi) veri alışverişi ve iş akışı entegrasyonu kurabilir.

Müşteri kartı, stok kartı, muhasebe hesap planı kartı gibi ana kartların eski sistemden alındıktan sonra müşterilerimizin bir filtreden geçirmesini bekleriz. Çoğu zaman stok kodu veya cari kod yapısının yeterli olmadığı durumlarla karşılaşılmaktadır. Bu gibi durumlarda kodlamaların baştan yapılarak Model ERP’ye aktarılması gerekmektedir. Bu noktada müşterilerimize gerekli desteği vermekteyiz.

Model ERP, Microsoft SQL Server veri tabanı sistemini kullanmaktadır.

Model ERP, Microsoft Windows işletim sistemlerinin Windows 7, Windows 8, Windows 10, Windows Server 2008, 2012, 2016,  32 veya 64 bit versiyonları ile tam uyumludur.

  • PROGRAM’dan kaynaklanan hatalar sonucu eksik veya yanlış oluşmuş, veri tabanında mevcut her türlü bilginin düzeltilmesine dönük olarak veri çevrimi ve veri aktarımının yapılması
  • MÜŞTERİ’nin PROGRAM’ı fiilen kullanmasını engelleyecek her türlü yazılım hatasının düzeltilmesi.
  • MODEL tarafından yapılan her türlü yazılım düzeltme işleminden sonra düzeltme talep edilmeyen modül ve kullanım alanlarında oluşabilecek her türlü hata ve veri uyumsuzluğunun giderilmesi ve eğer gerekiyorsa bu kullanım alanlarına ilişkin veri çevrimi ve veri aktarımının yapılması. * PROGRAM’dan kaynaklanan herhangi bir hata sonucu Windows işletim sistemi veya SQL Server sisteminde oluşabilecek her türlü hatanın giderilmesi.

Model ERP, birden fazla lokasyondaki kullanıcılar tarafından kullanılabilir. Bunun için veri tabanı sunucusu ile kullanıcı bilgisayarları arasında bir ağ bağlantısının olması yeterlidir. Güvenli ağ bağlantısının kurulması için müşteri adaylarımızın kendi IT bölümlerinden veya hizmet aldıkları IT firmalarından profesyonel destek almalarını öneriyoruz. VPN ve Remote Desktop uygulamaları şeklinde uzak bağlantı yapmak mümkündür. Ayrıca Anadil Yazılım Geliştirme Platformu© VPN ile yapılan bağlantılarda bile sanki aynı ağda çalışıyormuşçasına hızlı bir kullanıcı deneyimi sunmaktadır.

Model ERP, zengin uyarlama parametreleri olan ve pek çok program bileşeninden oluşan büyük ölçekli bir yazılımdır. Bu nedenle müşteri adaylarına demo versiyonunun yüklenmesi yerine bir kaç günlük tanıtım ve atölye çalışması yapılmasını öneriyoruz.

Ön toplantı ve analiz çalışması tamamlandıktan sonra birlikte karar verilerek demo yapılabilmektedir.

  • İyi bir network altyapısı,
  • Kullanıcı sayısına göre özellikleri değişen üzerinde Windows Server işletim sistemi olan veri tabanı sunucusu (giriş, orta ve ileri seviye sunucu mimarisindeki bir sunucu makina) ve Microsoft SQL Server veri tabanı yazılımı,
  • Kullanıcıların bilgisayarlarında 32 veya 64 bit Windows (Win7, Win8, Win10) işletim sistemi.

Demo talebinde bulunabilir, ya da bilgi almak isteyebilirsiniz.

Back To Top
Open chat
1
Merhaba, nasıl yardımcı olabilirim?