skip to Main Content
0212 275 87 88 info@mbi.com.tr

Araç Takip Modülü

Model ERP Araç Takibi modülü, işletmenizde faaliyet gösteren araçların detaylı takibini yaparak, yakıt alımı, kaza, tamir-bakım, trafik cezası bilgileri, sigorta ödemeleri, HGS, fenni muayene gibi resmi işlemlerin ve giderlerin kayıtlarını tutmanıza olanak tanır.

Arac_Takibi_Gorsel

Araç Tanımlamaları

Araçların sisteme kayıtları “Araç Tanımları” modülünden yapılır. Yeni bir form açılarak araçla ilgili bilgilerin eksiksiz bir şekilde girişi yapılır.

Arac_Takibi_Modulu

Araç Tanımları yapıldığı seçim alanlarının tanımlandığı “Araç Takibi Tanım Parametreleri” servisi bulunmaktadır. Bu servis, araç takibi ile ilgili tamir-bakım girişlerinde kullanılacak araç parçalarının tanımlamalarının yapıldığı bir bölüm içerir.

Araç Takibi

Araç takibi modülü içerisinde; yakıt, eksoz gazı, fenni muayene, kasko, kaza, tamir-bakım, HGS, trafik gibi kritik başlıklar bulunmaktadır.

Arac_Takibi_Modulu_2

Yakıt

Araca yapılan yakıt ikmali sonucunda araç ve fatura bilgilerinin girişi yapılır. İlgili bilgiler araç plakası, işlem tarihi, marka, model, alınan yakıt miktarı gibi detayları içerir.

Fenni Muayene

Araçların zorunlu fenni muayene işlemleri sonrasında bilgilerin girişi yapılır. İlgili bilgiler arasında işlem numarası, plaka numarası, işlem tarihi, belge numarası, marka, model, muayene tutarı gibi detaylar bulunur.

Kasko

Araçların kasko ödeme bilgilerini içeren bu modülde işlem numarası, plaka numarası, işlem tarihi, belge numarası, marka, model, ödenen tutar gibi detaylar kaydedilir.

Kaza

Aracın kaza yapması sonucunda oluşan hasar, kaza nedeni, kusur oranı gibi bilgilerin girişi bu bölümden yapılır. Kaza tarihi, belge numarası, hasar tutarı gibi detaylar raporlanabilir.

Trafik

Araç trafik sigortası ödemelerinin kaydının tutulduğu bu bölümde işlem numarası, plaka numarası, işlem tarihi, belge numarası, marka, model, ödenen tutar gibi bilgiler bulunur.

Araç Takip Raporları

Araç takip raporları, işletmenize ait araçların süzme işlemleriyle, araç listesi ve araçlarla ilgili yapılan işlemlerin süzülerek entegrasyonu sonucunda raporlaması yapılır. Bu raporlar işletmenizdeki araçların sigorta ödeme takibi, muayeneleri, kaza-tamir-bakım sıklıkları, resmi işlemler ve giderler hakkında detaylı bilgiler sunar.

Demo talebinde bulunabilir, ya da bilgi almak isteyebilirsiniz.

Back To Top
Open chat
1
Merhaba, nasıl yardımcı olabilirim?