skip to Main Content
0212 275 87 88 info@mbi.com.tr

ERP Kalite Yönetimi

Model ERP kalite yönetimi, özellikle üretim yapan işletmelerin hammadde temini ve üretim süreçlerinde kalite kontrol süreçlerini takip etmelerini kolaylaştıran bir yönetim aracıdır.

Kalite Yönetim Yazılımı

Kalite Kontrol Süreci

Zorunlu olarak kalite kontrol sürecine tabi tutulması istenilen malzemeler malzeme sınıfı bazında belirlenebilir. Böylece bir malzeme sınıfındaki tüm malzemeler için kalite kontrol zorunlu hale gelmiş olur.

Kalite kontrol sürecinde kontrol edilecek ölçüm tipleri malzeme sınıfları bazında tanımlanabilir.

Kalite kontrolü zorunlu olmadığı halde sadece bir defaya mahsus kalite kontrol sürecine sokulmak istenilen malzeme alımlarında sipariş bazlı olarak kalite kontrol zorunluluğu getirilebilir.

Mal kabulünde kalite kontrolü zorunlu olan malzemelerin depocu insiyatifine bırakılmadan doğrudan kalite kontrol stok tipine girişi sağlanabilir.

Kalite kontrol sürecine girmiş malzemelere ilişkin incelemelerden sonra kabulşartlı kabul ve red stok tiplerine otomatik olarak aktarımlar yapılabilir. Ayrıca kalite kontrol sürecinde elde edilmiş ölçüm değerleri de kayıt altına alınmış olur.

Kalite kontrol işlemleri örnekleme usulü ile yapılabilir. Her bir örnek için elde edilen kalite ölçüm değerleri ayrı ayrı girilebilir ve sonuç olarak kabul edilecek değer belirlenebilir.

Kalite Yönetimi Modülü Yetenekleri

  • Sınırsız sayıda kalite ölçüm tipleri (nem, pH, en, boy, çap vb gibi) tanımlanabilir.
  • Seri numaralı takip edilen ürünler için tüm kalite kontrol işlemleri seri numarası bazında yapılabilir. Her bir seri numaralı ürün için kalite ölçüm değerleri ayrı ayrı girilebilir.
  • Üretim süreçlerinde proses ve final kalite kontrol süreçleri işletilebilir. Kalite kontrol işlemi üretim süreçlerinin bir parçası olarak tarif edilerek kalite kontrolden geçmemiş mamül/yarı mamüllerin bir sonraki safhaya geçmesi engellenebilir. Bir sonraki safhada sadece kalite kontrolden geçmiş miktar kadar iş emri kapatılmasına izin verilir.
  • Doküman yönetimi sistemi sayesinde ISO standartları gereği tutulması gereken tüm süreç dokümanları revizeleri ile birlikte takip edilebilir.
  • Yine doküman yönetimi modülü sayesinde tüm süreçlerle ilgili dokümanlar doküman kimlik formları ile birlikte kaydedilerek arşivlenebilirler.

Satınalma Yönetimi, Stok Yönetimi ve Üretim Yönetimi modülleri ile tam entegre çalışır.

Demo talebinde bulunabilir, ya da bilgi almak isteyebilirsiniz.

Back To Top
Open chat
1
Merhaba, nasıl yardımcı olabilirim?