skip to Main Content
0212 275 87 88 info@mbi.com.tr

 

Atila Zeybek
Yönetim Kurulu Başkanı

1965 yılında İzmir’de doğdu. İzmir Atatürk Lisesinden mezun oldu. 1987 yılında Ortadoğu Teknik Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği bölümünü bitirdi. 1987-1992 yılları arasında UTE Holding-Datum Bilgi İşlemde Vax/VMS sistemleri üzerinde sistem programcılığı yaptı. Nöron ağları ile öğrenme üzerine bir tez çalışmasıyla yine aynı bölümde yüksek lisans öğrenimini tamamladı.  

1992 yılında Model Bilgi İşlem’i kurdu. Unilever Türkiye Çorlu ve Adana fabrikaları otomasyon çözümlerine destek verdi. Anadil İş Uygulamaları Geliştirme ve Çalıştırma Framework projesini başlattı. Anadil Programlama dili ve geliştirme aracıyla MODEL ERP adında açık kaynak kodlu bir Kurumsal Kaynak Planlama yazılımı projesine liderlik etti. MODEL ERP ile çok sayıda büyük ve orta ölçekli üretim firmalarında kurumsal disiplin uyarlama projelerinde yer aldı. Başarıyla sonuçlanan yedi büyük Tübitak Teydeb 1501 projesini koordine etti.  

Özel Üretim yapan firmalar için, 3 boyutlu çizim programlarıyla ERP sistemleri arasındaki ileri seviye ürün ağacı entegrasyon yöntemiyle bir patent alınmasına katkı sağladı. Evli, üç çocuk babası ve Yasad Yazılım Sanayicileri Derneği yönetim kurulu üyesidir.  

LinkedIn
Ayhan Demir
Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı

1981 Yılında Gaziantep’de doğdu. Gaziantep Yavuz Sultan Selim Lisesini bitirdikten sonra, 2006 Yılında Lefke Avrupa Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliğinden mezun oldu. 2008 Yılı Ortadoğu Teknik Üniversitesi Bilgi Teknolojileri Yüksek Lisansını “Network Ağlarında Analiz” tezi ile tamamladı. 2012 Yılında Warwick Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği Doktora programını bitirdi.  

2016 Yılında Liberta Yazılım’ı kurdu. Birçok firmada IT yöneticiliğinin yanı sıra, Genel Müdür yardımcılığı yaptı. Model Kurumsal Çözümler’de Kamu ve Uluslararası Projelerin Koordinasyonundan sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi ve Başkan Yardımcısıdır. Yasad Yazılım Sanayicileri Derneği Denetleme Kurulu Başkanıdır. 

Noyan Balamir
Direktör

1967 yılında İzmir’de doğdu. Ege Üniversitesi Bilgisayar bölümünü bitirdikten sonra, Analiz Bilgisayar Yazılım firmasında Yazılım Müdürü olarak çalıştı. Orbis ve Mos Bilgisayar firmalarında çok sayıda özel yazılım projelerinde görev aldı. 2002 yılında MODEL ailesine katıldı. Anadil Programlama Dili ve Anadil Platformu ile Model ERP’nin hemen hemen tüm modüllerinde yazılım geliştirme faaliyetlerinde bulundu. Özel üretim yapan sanayi firmalarında Model ERP uyarlama projelerinde görev alarak, ETO (Engineer-to-order Siparişe Göre Proje Bazlı Özel Üretim projelerinin yönetimi alanında uzmanlaştı. Sırasıyla Polisac Metal Makina-İzmir, Löher Yürüyen Merdiven-İzmir, Elit Metalürji-İzmir, Barida Makina-Bursa, Elektroteks-Bursa, Selah Tersanesi-Tuzla, Kürüm Demir Holding-Arnavutluk projelerinin yönetiminde bulundu. Autodesk Inventor, D.S. Solidworks ve Unigraphics gibi üç boyutlu tasarım programlarından Model ERPye ürün ağaçlarının aktarım projelerinde aktif bir şekilde görev alarak Model’in aldığı patent’e katkı sağladı. Özel Üretim, Sahadan Veri Toplama, Kalite Yönetimi, Bakım Onarım, Teknik Hizmetler, Satınalma, Satış ve Malzeme Yönetimi konularındaki tecrübesinin yanında, Mali Müşavir ve Serbest Muhasebeci ünvanı da bulunan Noyan Balamir, Finansal Muhasebe, Genel Muhasebe, Sabit Kıymetler ve Maliyet Muhasebesi alanlarındaki iş süreçleri tecrübesiyle, halen MODEL Kurumsal Çözümler bünyesinde Yazılım ve Projeler Direktörlüğü görevini yürütmektedir. 

LinkedIn
Arif Can
Direktör

Yıldız Teknik Üniversitesi Bilgisayar bölümü ve Anadolu Üniversitesi İşletme bölümü mezunudur. 2002 yılında Bahçelievler Belediyesinde Kent Bilgi Sistemi projesinde çalışmalar yaptıktan sonra 2003 yılında Model Bilgi İşlem Firmasında çalışmaya başladı. Model bünyesinde Arçelik A.Ş Asist projesinde görev aldı. Proje kapsamındaki modüllerin geliştirilmesi yanı sıra, Paro, Koç Finans, Tüketici hizmetleri, BOD, ABS Sistem entegrasyonlarında yazılım geliştirme bölümünde farklı görevlerde bulundu.

Asist projesinde 10 yıllık çalışmanın ardından, Model ERP projesinde yazılım geliştirme departmanında çalışmalar yaptı. e-Fatura, e-defter, e-arşiv, e-irsaliye projelerini hayata geçirdi. Finans, Muhasebe, Üretim, Depo Yönetimi modülleri başta olmak üzere ERP’nin temel modüllerin geliştirildiği ekiplere liderlik yaptı. Teydep ve Teknokent projelerinde çeşitli görevlerde bulundu.  Halen Pepsi ve Arçelik için gerçekleştirilen projelere liderlik yapmakta olup, Kurumsal Müşteriler Direktörlüğü görevini yürütmektedir.  

LinkedIn
Engin Akgün
Direktör

1987 yılında İstanbul’da doğdu. Bahçelievler Ticaret Meslek Lisesinden mezun oldu. Eskişehir Anadolu Üniversitesi İşletme bölümünü bitirdi.2003-2020 yılları arasında Uluslararası Bağımsız Denetim kuruluşları ile özel sektörde Muhasebe ve Finans Müdürlüğü, Mali İşler Müdürlüğü, Mali İşler Grup Başkanlığı ve Mali Danışmanlık görevlerinde bulundu.Özel sektörde, sektör lideri birçok kuruluşun Muhasebe ve Finans organizasyonlarının kurulması, ekip yönetimi ve oryantasyonu ile Katma Değer Vergisi ve Özel Tüketim Vergisi iade ve inceleme süreçlerinin yönetimi, ilgili kurumların Hazine ve Maliye Bakanlığı, Vergi Denetim Kurulu, EPDK, Kültür ve Turizm Bakanlığı ile Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı bünyesindeki tüm süreçlerinin yönetilmesinde aktif rol aldı.

İSMMMO tarafından farklı birçok konuda gerçekleştirilen eğitim ve seminerlere katılmakta, çeşitli kurumlar tarafından gerçekleştirilen KDV iade süreçleri ve Uluslararası Finansal Raporlama Standartları (UFRS) ile ilgili konferans ve toplantılarda rol almakta ve Hazine ve Maliye Bakanlığı Gelir İdaresi Başkanlığı tarafından farklı kanunlar ile ilgili hazırlanan birçok Vergi Usul Kanunu Genel Tebliğine görüş ve önerilerle, tebliğlerin hazırlanmasına katkı sağlamaya gayret etmektedir.

2020 yılında bünyesine katıldığı Model Bilgi İşlem ’de özellikle bütçe ve finans yönetimi, AR-GE proje ve uygulamalarının, 4691 Sayılı Teknoloji Geliştirme Bölgeleri Kanunu ve 5520 Sayılı Kurumlar Vergisi Kanunu ile 5746 Sayılı Kanunlar çerçevesinde yönetimi, Proje Yönetimi ve Danışmanlık ekiplerimize Muhasebe Yönetimi, Finansal Muhasebe, Personel Yönetimi ve Sabit Kıymetler gibi mevzuatlarımızla ilişkili modüllerde danışmanlık ve eğitimlerin verilmesi, mevzuat değişikliklerinin takip edilmesi, yorumlanması, netleştirilmesi, örneklendirilmesi çalışmalarını yaparak, firma içinde destek, yazılım ve proje ekiplerimizce kolayca anlaşılabilir nitelikte, iç sirküler dokümanları yayımlamak, mevzuat değişikliklerinin Model ERP modüllerine yansıyan noktalarını özetleyen  müşteri yöneticilerimize dönük sirkü yayımlarının yapılması çalışmalarının yanında, grup şirketlerimizin tüm mali ve idari süreçlerinin sevk ve idaresi ile ilgili Mali ve İdari İşler Direktörlüğü görevini yürütmektedir.

Evli ve 1 çocuk babası olan Engin Akgün Serbest Muhasebeci Mali Müşavir unvanına sahiptir.

 

Ahmet Savaş Alparslan
Direktör

1974 yılında İzmir’de doğdu. 1994 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı bölümünü bitirdi ve aynı yıl Anahtar adında Türkiye’nin ilk Windows tabanlı ticari programını geliştiren Pro Technology’de çalışmaya başladı. Orada çalışırken C programlama diliyle hem Anahtar’ın ticari geliştirmesiyle uğraştı, hem de Windows NT ve SQL Server ürünlerini kullanan Always Framework’ün geliştirilmesinde rol aldı. Bu süreçte Pro Technology’nin birçok ortak projede beraber çalıştığı Model Bilgi İşlem ve Atila Zeybek ile tanıştı. 

2000-2004 arasında Garanti Teknoloji’nin Şubesiz Bankacılık departmanında Internet Şubesi projesinde yazılımcı olarak çalıştıktan sonra Model Bilgi İşlem’e katıldı. Anadil Framework geliştirmesini yöneten Alparslan, bunun yanında başarıyla sonuçlanan 5 Teydeb 1501 projesinde yöneticiliğinde bulundu. 2006 yılında Ulusal Yazılım Mimarisi kongresinde “Mimari Değişim” konusunda posteri yayınlandı. Bilgi Üniversitesinde MBA yaparken Stratejik Yönetim Yazılımları üzerine tez yazdı. 1 çocuk babasıdır ve halen firmamızda Teknoloji Direktörlüğü görevini sürdürmektedir. 

Back To Top
Open chat
1
Merhaba, nasıl yardımcı olabilirim?